فارسی بلاگ

سفر به نقاط گردشگری چالش برانگیز + عکس

دسته‌ها: سبک زندگی و گردشگری. برچسب‌ها: نقاط گردشگری.

 از شیب‌های مخاطره‌آمیز گرفته تا راه رفتن بر روی پل معلق، هر کدام تجربه‌ای چالش برانگیز پیش روی شما خواهد بود. در ادامه با هشت مورد جالب آشنا شوید:

پاسیفیک پلسیدس، لس‌آنجلس 

سفر به نقاط گردشگری چالش برانگیز + عکس
سفر به نقاط گردشگری چالش برانگیز + عکس

در یک منطقه مسکونی در لس‌آنجلس صدها پله وجود دارد که البته چالشی جدی برای شما خواهد بود. اگر بتوانید از آن پله‌ها بالا بروید، می‌توانید از منظره بسیار عالیِ آن استفاده کنید. این پلکان از ساحل شروع می‌شود. البته در بخش‌های دیگر این منطقه باز هم پله‌های جالبی وجود دارد.سن خوان دِگازتلوگاتخه

سفر به نقاط گردشگری چالش برانگیز + عکس
سن خوان دِگازتلوگاتخه جزیره‌ای کوچک بین باکیو و برمئو است که چشم‌اندازی زیبا را برای گردشگران مهیا می‌کند. نام این جزیره از نام سنت جانِ باپتیست گرفته شده است. یک کلیسای کوچک در این جزیره وجود دارد. اما اگر قرار باشد به آن کلیسا بروید، باید مسیری طولانی را از اسپانیا طی کنید و از هزاران پله نیز عبور کنید! چالشی بسیار دشوار خواهد بود اما از یاد نبرید که ارزشش را دارد.یک جای پای قدیمی در بالا وجود دارد که گفته می‌شود جای پای سنت جان است. مردم محلی معتقدند زمانی که به بالا می‌رسید، باید زنگ کلیسا را سه بار به صدا درآورید و آرزو کنید.

اسکالا سانکتا، رم

سفر به نقاط گردشگری چالش برانگیز + عکس
بالا رفتن از این پله‌ها چندان چالش‌برانگیز نیست، اما یکی از جالب‌ترین پله‌های دنیا هستند. اسکالا سانکتا در لغت به معنای «پله‌های مقدس» است. سنت مرسوم آنجا حاکی از آن است که قطرات خون مسیح بر روی این پله‌ها ریخته شده است.همان‌طور که در کتاب «رم و واتیکان: راهنمایی برای گردشگران» آمده، این ۲۸ پله به محل پونتیوس پیلاطس (حاکم یهودا) منتهی می‌شد. این پله‌ها در سال ۳۳۵ میلادی توسط مادر امپراتور قسطنطنیه به روم آورده شد. گفته می‌شود که عیسی مسیح در زمان اجرای حکمش، چندین بار از این پله‌های بالا و پایین کرده بود. بازدیدکنندگانی که به قصد زیارت به آنجا می‌روند با زانو از پله‌ها بالا می‌روند و بر روی هر پله یک آرزو می‌کنند.

مانیتو کلایمب، کلرادو اسپرینگز، کلرادو 

سفر به نقاط گردشگری چالش برانگیز + عکس
این مسیر که زمانی برای راه‌آهن مورد استفاده قرار می‌گرفت در رشته‌کوه راکی در کلرادو واقع شده است. در واقع، برای حمل مصالح مورد نیاز برای ساخت خط لوله در قله «پایک پیک» از این مسیر استفاده می‌شد. این مسيرها اکنون بسیار محبوب است و چندین قهرمان المپیک، دوچرخه‌سوار، افراد نظامی و دونده از سراسر جهان به آنجا رفته‌اند.بیش از ۲۷۰۰ پله (بیش از ساختمان ایمپایر استیت) از «مانیتو کلایمب» با اتصالات راه‌آهنی ساخته شده که حدود یک مایل (۱۶۰۰ متر) طول دارد. ارتفاع این مسیر حدودا ۶۱۰ متر است و به طور میانگین شیب ۴۱ درصدی دارد. این پله‌ها یکی از طولانی‌ترین پله‌های دنیا محسوب می‌شوند.

دروازه بهشت، ژانگ جیاجی، چین

سفر به نقاط گردشگری چالش برانگیز + عکس
یک مسیر ۹۹۹ پله‌ای بر فراز کوه تیانمِن چشم‌اندازی بی‌نظیر را برای شما به ارمغان می‌آورد. عدد ۹ در فرهنگ چین بسیار مهم است. بالا رفتن از پله نیز به معنای خوش‌شانسی است.زمانی که به بالای پلکان می‌رسید و از مه و ابر عبور می‌کنید، غار تیانمِن را می‌بینید که در زبان چینی به معنای «دروازه بهشت» است. در ارتفاع ۱۲۲۰ متری، یک سوراخ بزرگ ۱۳۰ متری به دلیل ریزش صخره‌ها ایجاد شده که از درون آن آسمان پیدا است. چینی‌ها باور دارند که این کوه مقدس است.

پلکان جن‌گیر، واشنگتن

سفر به نقاط گردشگری چالش برانگیز + عکس
اگر دنبال جای ترسناکی می‌گردید به سراغ موارد دیگر نروید. این پله‌ها همانی است که «فاتر کاراس» در فیلم معروف «جن‌گیر» غلت خورده و در نهایت جان خود را از دست می‌دهد.تراورسینا استِگ، سوئیس

سفر به نقاط گردشگری چالش برانگیز + عکس
زمانی که در مقابل خود تعداد زیادی پله و یک پل معلق می‌بینید چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ پلی که عبور از آن شجاعت زیادی می‌خواهد. «تراورسینا استِگ» که از روی دره ویامالا در کوه‌های آلپ سوئیس عبور کرده در واقع یک پل معلق ۳۲۱ پله‌ای است. این مسیر ویا مالا «مسیر بد» نام دارد، زیرا زمانی مردم از آن متنفر بودند.پلکان پتمکین، اودِسا، اوکراین

سفر به نقاط گردشگری چالش برانگیز + عکس
اودِسا میزبان بازدیدکنندگان فراوانی است. طول این پله‌ها ۱۴۱ متر است که طراحی آن یک «خطای چشمی» را به بیننده القا می‌کند. هم طول پله‌ها بیشتر به نظر می‌رسد و هم سطوح صاف را نمی‌بینید (اگر از پایین نگاه کنید)، و اگر از بالا به پایین نگاه کنید برعکس آن را مشاهده می‌کنید. این پلکان در سال ۱۸۴۱ میلادی ساخته شد.
اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)