فارسی بلاگ

انهدام بزرگترین گروه تروریستی داعش در شمال لبنان

دسته‌ها: اخبار سیاسی. برچسب‌ها: تروریست، داعش و لبنان.

ارتش لبنان توانست بزرگترین شبکه وابسته به گروه تروریستی داعش در منطقه شمال این کشور را منهدم کند.

نیروهای ارتش لبنان یک شبکه تروریستی وابسته به داعش را که برای انجام عملیات تروریستی و جذب نظامیان ارتش لبنان فعالیت می کرد، متلاشی کردند.

انهدام بزرگترین گروه تروریستی داعش در شمال لبنان

ارتش روز گذشته در حمله به مواضع تروریست ها به یک دستاورد منحصر به فرد نائل شد. نیروهای ارتش یک تروریست به نام “احمدسلیم میقاتی” را در داخل آپارتمانی در شهرک “عاصون” بازداشت کردند و سه تن دیگر از تروریست ها را به هلاکت رساندند که احتمال می رود یکی از آنها، “عبدالقادر اکومی” باشد. وی یک نظامی فراری است که چندی پیش از ارتش جدا و به تروریست ها ملحق شد.

اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که شبکه تروریستی میقاتی با تلاش های اخیر برای جدایی نظامیان از ارتش لبنان ارتباط مستقیم دارد و احتمال می رود که ویدیوی اعلام جدایی “اکومی” در آپارتمام میقاتی فیلمبرداری شده است.

برخی منابع به روزنامه الاخبار گفتند که عملیات ارتش منحصر به فرد و دقیق بوده است و نتایج آن بسیار ارزشمند است. منابع امنیتی نیز تاکید کردند شبکه تروریستی منهدم شده؛ نخستین شبکه از نوع خود به شمار می آید؛ زیرا این شبکه از یک طرف مرتبط با داعش و از طرف دیگر یک مجموعه اجرایی و مستقل از دیگر شبکه ها بود. این گروه سرکرده مستقلی داشت که فرامینش را بدون رجوع به کسی دیگر صادر می کرد.

علاوه بر این، این شبکه تروریستی به دنبال برهم زدن انسجام ارتش لبنان بود و با ایجاد شک و شبهه نسبت به وفاداری نظامیان، تلاش می کرد از لحاظ روحی تاثیری منفی بر ارتش بگذارد.

بر اساس بیانیه فرماندهی ارتش لبنان، “احمد سلیم میقاتی” متولد سال ۱۹۶۸، ملقب به “ابوبکر” و “ابوهدی”، در شهرک عاصون بازداشت شد. وی اخیرا با داعش بیعت کرده بود و از مهمترین عناصر این گروه در منطقه شمال لبنان به شمار می آمد.

این بیانیه افزود: احمد سلیم میقاتی با تاسیس شبکه ای مرتبط با داعش، برای انجام یک عملیات تروریستی گسترده در لبنان با هماهنگی پسرش “عمر” که در کنار تروریست ها در “جرود عرسال” می جنگد، برنامه ریزی می کرد. علاوه بر این، وی اخیرا برای داعش عضو گیری می کرد. برخی از جوانان لبنانی و ازجمله پسرش عمر ملقب به “ابوهریره” و برادرزاده اش “بلال عمر میقاتی” ملقب به “ابوعمر میقاتی” از این دسته هستند.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)