فارسی بلاگ

مردی که باید هر روز ۲۰ لیتر آب بنوشد

جدال برای زنده ماندن؛ مردی که باید هر روز ۲۰ لیتر آب بنوشد
دسته‌ها: پزشکی و سلامت. برچسب‌ها: روزیاتو.

به گزارش آشام به نقل از روزیاتو؛ یک آرشیتکت آلمانی موسوم به «مارک ووبنهورست» مجبور است هر روز دست‌کم ۲۰ لیتر آب بنوشد تا از فرط کم‌آبی نمیرد!

این مرد ۳۵ ساله از یک اختلال نادر در سیستم هورمونی به‌نام «دیابت بی‌مزه» (Diabetes insipidus) رنج می برد و به موجب آن، مقدار زیادی ادرار رقیق و بدون رنگ (تا ۱۵ لیتر در روز) دفع می کند. اگر ووبنهورست از نوشیدن آب دست بکشد، بدن او خشک شده و ممکن است وی پس از چند ساعت در اثر بی آبی جان خود را از دست بدهد.

تشنگی زیاد یکی از معضلاتی است که این مرد جوان آلمانی از زمانی که به یاد می آورد با آن مواجه است. نیاز او به آب مثل بقیه مردم نیست. بدن این مرد نمی تواند هیچ آبی را در خود نگه دارد و کلیه ها نیز در سریع ترین حالت ممکن، هر نوع مایعی را دفع می کنند.

مارک قادر نیست بیشتر از یک ساعت تشنگی خود را نادیده بگیرد زیرا بدنش فورا نشانه های بی آبی را که شامل ترک خوردن لب ها، سرگیجه و گیجی است را از خود نمایان می کند. این ها نشانه هایی هستند که افراد بزرگسال در حالت عادی پس از دو تا سه روز بی آبی از خود بروز می دهند.

اگر ووبنهورست از نوشیدن آب دست بکشد، بدن او خشک شده و ممکن است وی پس از چند ساعت در اثر بی آبی جان خود را از دست بدهد.

دیابت بی‌مزه در هر دوره ای از زندگی فرد می تواند پدیدار شود اما آرشیتکت موردبحث ما، از بدو تولد با این بیماری دست و پنجه نرم می کند. وی از همان کودکی به خوبی با مشکل خود کنار آمده و دوستان زیاد و زندگی نرمالی داشت. اما در دوران پیش از مدرسه دچار افسردگی شدید شد و تمایلی نداشت به مهدکودک رفته و با دیگران معاشرت داشته باشد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)