فارسی بلاگ

درمان زخم ها با استفاده از عسل مانوکا

عسل مانوکا؛ معجزه‌ای برای درمان زخم‌ها و ترمیم بافتهای مرده پوست
دسته‌ها: پزشکی و سلامت. برچسب‌ها: روزیاتو.

به گزارش آشام به نقل از روزیاتو؛ «عسل مانوکا» اغلب به‌عنوان یک «منبع غنی» محسوب می‌شود که برای مقابله با انواع بیماری‌ها همانند حساسیت‌ها، سرماخوردگی، آنفولانزا، گلودرد، ورم لثه، عفونت زبان کوچک و شمار گسترده‌ای از زخم‌ها و جراحات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عسل مانوکا همچنین باعث تقویت انرژی، سم‌زدایی سیستم گوارشی، کاهش کلسترول، رفع دیابت، بهبود وضعیت خواب، کاهش ریزش مو، شفافیت پوست و حتی پیشگیری از موخوره می شود.

اینها تمام مواردی هستند که به این ابرغذا نسبت داده می‌شوند، اما برخی از آن ها هیچ‌گونه پشتوانه علمی ندارند و بدون سند یا مدرک موثقی، مطرح شده‌اند. این در حالیست که تعدادی از این مزایا مورد تایید کارشناسان و محققان قرار گرفته‌است.

عسل از دیرباز در درمان انواع بیماری‌ها مورداستفاده داشته است و این ادعا را می‌توان در بسیاری از شواهد فرهنگی، مذهبی و پزشکی باقی‌مانده از زمان باستان مشاهده کرد.

از این ماده شیرین خوراکی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها همانند مشکلات چشمی، عفونت‌های گلو، معده و روده و همچنین بیماری‌های تنفسی استفاده می‌شده‌است. اما به‎طور گسترده در جهت درمان زخم و جراحات پوستی کاربرد داشته است.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)